ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10379495
*
nr 1037 9495
Spegel
1930-tal, höjd: 100 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2016
kl 18:28:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 18:16:41
1
300 kr
15/5 15:19:45
2
400 kr
15/5 15:45:25
2
500 kr
15/5 19:01:52
1
400 kr
15/5 19:01:52
2
450 kr (Budbetjänt)
15/5 19:02:09
1
500 kr
15/5 19:02:09
2
500 kr (Budbetjänt)
15/5 19:02:28
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1037 9495
Spegel
1930-tal, höjd: 100 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 18:16:41 | 1 | 300 kr |
15/5 15:19:45 | 2 | 400 kr |
15/5 15:45:25 | 2 | 500 kr |
15/5 19:01:52 | 1 | 400 kr |
15/5 19:01:52 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
15/5 19:02:09 | 1 | 500 kr |
15/5 19:02:09 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
15/5 19:02:28 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45